İç Mimarlık

Etiler İç Mimar

İç Mimarlık

İç mimar, bir alanı olabilecek en estetik ve işlevsel hale dönüştüren profesyonel kişilerdir. Dolayısıyla İç Mimarlık nedir? Diye sorulduğunda, iç mimarlar aracılığıyla mekanların daha ferah ve amacına daha uygun görselde tasarlanmasını sağlayan bir meslek dalıdır diyebiliriz. Günümüzde Dekorasyon ile iç mimarlık çalışmaları birbiri ile karıştırılır. Yani iki meslek dalının da aynı olduğu düşünülür. Evet, pek çok noktada benzerlik içerebilir ama dekorasyon çalışmasını yürüten kişilere Dekoratör, İç mimarlık çalışmalarını yürüten kişilere ise iç mimar denir. Aynı zamanda alandaki yetki durumları da birbiriyle aynı değildir. Mesela, bir iç mimar yapıda kiriş ve kolanlara dokunmadan her çeşit değişikliği yapma yetkisine sahiptir. Yani yapıya zarar vermemek kaydıyla herhangi bir duvarı kırabilir ve yerine daha dekoratif bir duvar oluşturabilir. Fakat dekoratör, alanda sadece süsleme yapacak yetkiye sahiptir. Şöyle ki, Etiler Villa Konsept Tasarımı için bir kişi dekoratöre danıştığında, dekoratör alanda kullanılacak renkler, sanat eserleri, mobilyalar ve benzeri süslemeler konusunda etkili bir yardımcıdır. Ancak villa nasıl tasarlanırsa daha işlevsel kullanıma sahip olur yönünde herhangi bir yetkisi yoktur. Bu nedenle sıfırdan bir daire, kafe, restoran ve villa gibi çeşitli noktaların tasarlanmasını istiyorsanız, daha olumlu sonuçlar almak adına alanında profesyonel İç Mimar yardımı almak yerinde bir seçim olacaktır.
Bu nedenle İç Mekan Tasarımları söz konusu olduğunda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak profesyonel bir iç mimarla çalıştığınızda, sonucun beklentinizi fazlasıyla karşılayacağından emin olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada devreye giren mimarlık ofisimiz, hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek tasarımlarla sizleri buluşturacaktır. Örneğin; bir kafe açmaya hazırlanıyor ve kafeyi açacağınız mekanı dekore ettirmek istiyorsanız, önceliğiniz tabi ki beklentilerinizi net olarak çalışacağınız iç mimara aktarmak olmalıdır. Detaylar üzerinde hem fikir olunduğunda yapılacak olan çalışma 3D Modelleme ile projelendirilir ve bu sayede mekanda en ufak bir değişiklik yapılmadan, yapılacak olan değişimler bilgisayar üzerinden sizlere gösterilir. Bu sayede hataya ve en önemlisi hayal kırıklığına yer vermeksizin çalışmalar net istekler baz alınarak ve tasarımlar onaylanarak hayata geçirilir. Dolayısıyla açmayı düşündüğünüz kafenin Nişantaşı bölgesinde olduğunu farz edersek, bölgenin genel konseptine uyumlu ve aynı zamanda farklı bir etki oluşması bakımında birazda sıra dışı bir kafe tasarımı görmek isterseniz, Nişantaşı Kafe Tasarımı İç Mimarlık arayışlarınızı bizlerle tanışarak sonlandırabileceğinizi belirtmek isteriz. Bizler Vefa İç Mimarlık Şirketi olarak kurulduğumuz yıldan bugüne kadar siz değerli müşterilerimizden gelen talepleri en iyi şekilde görsele dönüştürmeye çalıştık ve titizlikle süren çalışlarımızın ardından %100 memnuniyet kazanmayı başarmış durumdayız. Bayan iç mimar Gülay Arslan uzmanlığında yürütülen çalışmalar doğrultusunda iş ile özel yaşam alanlarınızı çok daha keyifli alanlara dönüştürebilmekte ve hatta işlevsel özelliklerini artırarak daha fazla kullanım alanı elde etmenizi sağlamaktayız.
Geniş alanları projelendirme ve kişilerin hayal ettiğini görsele dökmenin yanı sıra bizler İç Mimarlık firması olarak dar alanlarda da son derece etkileyici çözümler üretiyoruz. Sizde gerek yaşam alanlarınız gerekse iş yerleriniz için aklınızdaki tasarımlara kavuşmak adına bizlerle iletişime geçerek modern ve kaliteli hizmetin kapısını açabilir, yüz güldüren sonuçlar elde edebilirsiniz. İstanbul’un gözde semtlerinde ev ya da ofis tasarlatmak isterseniz, en doğru adreslerinizden biri olacağımızın altını çizmek isteriz. Mesela prestijlilokasyonlardan biri olan Caddebostan bölgesinde ofis katı dekore ettirmeyi düşünüyorsanız, bunun için yapacağınız Caddebostan İç Mimarlık arayışınıza en iyi cevabı verecek firmalardan biri olduğumuzu belirtebiliriz. Sektörünüz ve personel sayınız gibi önemli detaylar doğrultusunda çalışma alanınızın hem modern hem de işlevsel bir ortama dönüşmesini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizler tabi ki, bunu sizlere sözlü olarak değil, belirttiğimiz gibi teknolojiden de destek alarak mekanınızı inceledikten sonra projelendiriyor ve sizlerin onayını alarak çalışmalarımızı başlatıyoruz. Kısacası bir alanı tasarlamak ve olabilen en iyi görsele bürümek kuşkusuz ekip işidir. Bizler uzman ekibimizle birlikte İç Mimarlık ve Dekorasyon konusunda tarafınıza en iyisini sunacağımızı garanti ederek, yüksek kaliteli modern çalışmalarımızı yakından incelemek için bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Konut, villa ve ofis gibi her çeşit alanda yüksek verimli çalışmalar sergileyeceğimizi referanslarımız ile gösterdiğimizden ötürü hiç tereddüt etmeden iç mimarlık konusunda bizleri tercih edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara